Czy wiesz, że… mnisi już od stuleci zbierają i uprawiają  zioła, by ekstrahować z nich cenne składniki lecznicze. Najcenniejsze receptury stworzyli najsłynniejsi praktycy ziołolecznictwa  Ojciec Kneipp oraz Ojciec Kleinschrodt. Tworząc uzdrawiające mieszanki, kierowali się wiedzą zgromadzoną przez ich poprzedników, stale pogłębiając wiedzę i praktykę medycyny alternatywnej, której zastosowanie niejednokrotnie przynosiło ukojenie w walce z pospolitymi schorzeniami. Z dala od wojennego zgiełku zgromadzili te cenne nauki, które z powodzeniem przekazują dalej po dzień dzisiejszy.

Od dawien  dawna zioła azjatyckie wykorzystywane są w pielęgnacji skóry, naturopatii i aromaterapii. Kwiaty, liście, owoce i kora zawierają cenne składniki, które wykorzystujemy następnie wykorzystujemy w naszym salonie.

Dawna wiedza o zawartych w nich substancjach oraz ich  oddziaływaniu, przekazywana z pokolenia na pokolenie, stała się uznaną dziedziną nauki, a zabiegi na bazie ekstraktów ziół cieszą się rosnącą popularnością.

Według azjatyckiej doktryny czterech żywiołów cechy osobowości i zachowania ludzkie przypisane są do jednego z żywiołów: ognia, wody, ziemi i powietrza.

Dla każdego rodzaju osobowości opracowaliśmy mieszankę ziół, które mogą pomóc w przywróceniu niezbędnej równowagi. Woreczki z ziołami Relax Emotion zawierają idealną mieszankę dla osób cierpiących na zaburzenia snu, stres, niepokój lub depresyjne nastroje. Mieszanki ziół powinny równoważyć słabości różnych typów osobowości.

  • Zioła azjatyckie (mieszanka) – Limonka, trawka cytrynowa, imbir, tamaryndowiec indyjski, garam masala. Stosowana w zabiegach wygładzania ciała, oraz jej ekstrakt jako domieszka do okładów całego ciała,w formie peelingów oraz kąpieli. Genialne kombinacje kojących ziół, aromatycznych kwiatów i kryształków soli umieszczone w woreczkach z organzy. Idealne do kąpieli i po ceremoniach zabiegowych. Kryształki soli przyciągają trudno rozpuszczalne składniki z ziół. Roztopione w kąpieli kryształki zachowują na długo moc składników roślinnych. Zioła azjatyckie, podobnie jak zioła alpejskie w formie okładów, koją umysł i ciało oraz dodatkowo dostarczają skórze całego wachlarza związków mineralnych i witamin. W formie peelingów delikatnie złuszczają naskórek w sposób naturalny – nie podrażniają jak produkty na bazie związków chemicznych.

Zobacz także: Zioła alpejskie

Zioła azjatyckie

Kurland stosuje wyselekcjonowane z całego świata, potwierdza swoją filozofię  słowami:

Dusza jest jak wiatr, co muska ziele

Hildegard von Bingen