Sztuczne rzęsy – metody dbania

W ostatnich latach sztuczne rzęsy to prawdziwy must have wśród wszystkich entuzjastek makijażu. Sprawiają one, że codzienny wygląd staje się o wiele bardziej atrakcyjny i dopracowany, a przy tym nie wymaga to żadnego wysiłku. Tym prostym zabiegiem w salonie kosmetycznym można nadać spojrzeniu wyrazistości, optycznie powiększyć oko i zawsze prezentować się świetnie.

To zdecydowanie ratunek dla Pań, których naturalne rzęsy są mało widoczne, krótkie lub cienkie, a także częsty wybór tych kobiet, które lubią podkreślić swoją urodę, a nie chcą spędzać dużo czasu codziennie się malując. W wielu wypadkach aplikacja rzęs będzie strzałem w dziesiątkę i świetną alternatywa, ale tylko pod warunkiem, że towarzyszyć jej będzie prawidłowa pielęgnacja. Jak o to zadbać? Zapraszamy do artykułu!

Zalety sztucznych rzęs – piękny wygląd i wygoda w jednym

Dlaczego coraz więcej Pań decyduje się na aplikację rzęs? Jest ku temu co najmniej kilka ważnych powodów!

Po pierwsze – są wygodne. Dla kobiet, które zyskały już pewną wprawę, codzienna aplikacja rzęs jest zdecydowanie szybsza i przyjemniejsza niż ich mozolne tuszowanie. Wizyta w salonie sprawia, że problem codziennego makijażu zupełnie odchodzi w niepamięć – wystarczy co jakiś czas dopełnić rzęsy u kosmetyczki i można bez obaw cieszyć się ich świetnym wyglądem!

Po drugie – są efektowne. Zjawiskowe i zalotne spojrzenie, które przyciągnie uwagę każdego, przez długi czas było rezerwowane tylko na ważne imprezy i spotkania. Jednak dlaczego by nie mieć go na co dzień? Podkreślone i otwarte optycznie oko, a także bardziej estetyczny i trwały makijaż można mieć przecież na stałe!

Po trzecie – są różne. Obecnie istnieje wiele rodzajów rzęs i każda kobieta, z pomocą profesjonalnej kosmetyczki, może dobrać dla siebie idealne. W salonie można wybrać rodzaj przedłużania rzęs oraz ich długość. Nienachalne i bardzo subtelne czy raczej widowiskowe? Obecnie najpopularniejsze są zdecydowanie metody 1:1 i 2:1. Warto robić przedłużanie bezpiecznie i profesjonalnie u wykwalifikowanej kosmetyczki – efekt będzie dłuższy i trwalszy niż ten, który osiągnie się przy użyciu sklepowych, tanich alternatyw.

Pielęgnacja sztucznych rzęs – piękno zachowane na dłużej

Jak dbać o sztuczne rzęsy, aby jak najdłużej zachować ich piękny wygląd? Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że rzęsy przedłużane są bardzo delikatne i, tak samo jak naturalnym, należy im się odpowiednia pielęgnacja. To wydłuży nie tylko ich dobry wygląd, ale także zwiększy komfort noszenia na co dzień. Dbanie o sztuczne rzęsy jest ważne również dlatego, że wpływa ono na kondycje naturalnych rzęs. Wszystkie czynności z nimi związane powinno robić się delikatnie i uważnie.

Jak myć sztuczne rzęsy – podstawowy demakijaż oczu

Demakijaż to pozbywanie się makijażu z rzęs, powiek, okolic oczu i całej twarzy. Używa się do tego różnego rodzaju mleczek, płynów miceralnych czy tłustych olejów. Jednak w przypadku demakijażu sztucznych rzęs trzeba stosować się do kilku wytycznych. Jakich?

Istnieją specjalne, profesjonalne specyfiki, którymi każdego dnia powinno się myć rzęsy, powieki i okolice oczu. Warto najpierw ostrożnie zwilżyć rzęsy wodą, a do czyszczenia używać patyczków higienicznych, które będą wygodniejsze i delikatniejsze niż waciki. Kosmetyczka przeprowadzająca zabieg powinna dokładnie wytłumaczyć, jakich kosmetyków najlepiej używać do demakijażu. Zdecydowanie nie poleca się do tego produktów oleistych ponieważ mogą one źle wpłynąć na klej i sprawić, że kępki rzęs zaczną wypadać.

Jak postępować z rzęsami po zabiegu – najważniejsze informacje

Pierwsze 48 godzin, czyli dwa dni po przedłużaniu, to kluczowy czas, w którym zachodzi proces wiązania kleju. Wówczas szczególnie trzeba uważać na niepożądane działanie czynników zewnętrznych. W ciągu tego czasu nie wolno dotykać ani trzeć rzęs. Trzeba dbać o stan swoich rzęs nawet podczas tak rutynowych czynności jak spanie. Najlepiej układać się na wznak i nie dopuścić do tarcia twarzą o poduszkę. Na ten czas zaleca się też zrezygnować z sauny czy dłuższego kontaktu z wodą, np. na basenie. Wilgoć osłabia działanie kleju dlatego jeżeli mamy tłuste powieki warto w ciągu dnia docisnąć je bibułkami matującymi.

Szczególnie ważne jest, aby przestrzegać wszelkich zaleceń kosmetyczki. Dbanie i regularne uzupełnianie pozwoli zachować świetny wygląd rzęs. Postępowanie po zabiegu wpływa na kondycję i wygląd rzęs, dlatego po okresie ochronnym warto wybierać specjalne kosmetyki do pielęgnacji tego rodzaju rzęs, używać odpowiedniego tuszu i obchodzić się z nimi delikatnie.

Co warto wiedzieć o sztucznych rzęsach?

Taki rodzaj makijażu można nosić przez około miesiąc – jest to czas średniego cyklu wypadania i rośnięcia naturalnych rzęs. Każdy przypadek jest jednak indywidualny. Wiadomo, że stosowanie odpowiedniej pielęgnacji może lekko wydłużyć czas noszenia. Dodatkowo właściwa i profesjonalna aplikacja zmniejsza ryzyko jakichkolwiek niepowodzeń i gwarantuje lepszy wygląd oraz jakość przedłużanych rzęs.

Podsumowując – jak dbać o sztuczne rzęsy? Trzeba pamiętać, że używanie odpowiednich kosmetyków i ochrona przed czynnikami zewnętrznymi to najważniejsze i konieczne czynności, aby rzęsy wyglądały pięknie i nie sprawiały kłopotów. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak dbać o rzęsy poprawnie? Kosmetyczki w naszym salonie kosmetycznym w Szczecinie z przyjemnością poinstruują Cię, jak robić to skutecznie i bezpiecznie!