Przyjęte jest, że nasz wygląd jest naszą wizytówką – to jak się ubieramy, jakich perfum używany, jak się czeszemy, to wszystko mówi wiele o nas. Ale przede wszystkim to nasze dłonie i twarz są oceniane na pierwszy rzut oka. Są to miejsca których nie da się ukryć pod ubraniem. Nasze dłonie, skóra i paznokcie oraz kondycja naszych rzęs potrafi dodać nam wiele uroku jak i go zabrać. Dlatego tak popularne są zabiegi związane z przedłużaniem i stylizacją rzęs oraz dbaniem i upiększaniem naszych dłoni i paznokci. W ten sposób tez możemy wyrażać siebie poprzez indywidualnie dobraną, niepowtarzalną stylizacje. W tym artykule chcielibyśmy poruszyć parę kwestii związanych z zabiegami przedłużania rzęs jak również stylizacji naszych paznokci, dłoni i stop. Tu znajdziecie najważniejsze informacje o manicure, pedicure oraz przedłużaniu rzęs.

Co to jest manicure i na czym polega?

Czasami z powodu zwykłej nieuwagi bądź zaniedbania zapominamy o naszych dłoniach, czego efektem są zniszczone codzienną pracą, nieestetycznie wyglądające paznokcie.  Warto pamiętać, że w przypadku koloru i kształtu paznokci również obowiązują różne mody i trendy. Najważniejsze jednak, by zawsze paznokcie były zadbane, ładne, zdrowe i miały ładny kolor. Samo malowanie paznokci nie zawsze wystarczy. Ważna jest pielęgnacja całych dłoni oraz skóry wokół paznokci, a także dobranie odpowiedniego lakieru.

Manicure to nie tylko malowanie paznokci, ale również kosmetyka płytki paznokcia oraz naskórka wokół paznokci, a ponadto skóry dłoni tak, aby dodać naszym dłonią urody. Manicure głównie polega na odsunięciu i wycięciu skórek oraz na opiłowaniu i wypolerowaniu paznokci, a dodatkowo można je pomalować – choć nie jest to koniecznością. Można też skorzystać z zabiegu polegającego na relaksacyjnym masażu dłoni, następnie nałożeniu maski na dłonie i zanurzeniu ich w parafinie, co na pewno da ulgę zmęczonym dłoniom. Manicure to nie tylko wizualny efekt cieszący nasze oczy, jest to również wspaniałe odświeżenie i regeneracja naszych dłoni, a także odżywienie i nawilżenie skory. Manicure również służy do regeneracji poprzez zastosowanie odpowiedniej odżywki lub serum do naszych paznokci oraz ich okolicy.

W naszym salonie, znajdującym się w Szczecinie, pracujemy na profesjonalnej i znanej marce Neonail, która wyróżnia się przede wszystkim trwałością i duża paletą barw – dzięki czemu każda klientka znajdzie coś dla siebie. Zaletą tej marki jest trwałość, dzięki czemu manicure utrzymuje się na paznokciach około 3 tygodni, w zależności od naszego trybu życia który ma na to wpływ. Wpływ ma m.in częstość moczenia dłoni w wodzie czy używania detergentów bez stosowania rękawiczek ochronnych – co szczególnie odradzamy, jeśli zależy nam utrzymaniu efektów jak najdłużej po wykonanym zabiegu manicure.

Czas wykonania zabiegi manicure waha się pomiędzy 40 a 90 minutami, a cena oscyluje pomiędzy 60-100 zł. Uzależnione jest to od rodzaju manicure, który jest wykonywany. W naszej ofercie można znaleźć manicure w wersji japońskiej, hybrydowej oraz z odżywką. Można także usunąć poprzedni kolor i wykonać zabieg przy użyciu dowolnego odcienia lakieru oraz dodać zdobienia. Jest możliwość dodatkowego wykonania, usunięcie hybrydy oraz odświeżenia paznokci zabiegiem w wersji japońskiej – nadaje połysk paznokcia i pomoże się im zregenerować. Warto skorzystać również z profesjonalnego masażu dłoni, a także parafiny czy maski na nie.

W jakim wieku można zacząć wykonywać manicure?

O ile nie ma określonych konkretnych granic wiekowych co do wykonywania zabiegu manicure, o tyle kontrowersyjnym tematem jest czy dziecku lub nastolatkowi pozwolić malować paznokcie na jakiś kolor. Teoretycznie nie ma przeciwwskazań, nawet u dzieci, do wykonania manicure klasycznego, ale malowanie paznokci już tak. I choć pomalowanie paznokci dziecku klasycznym lakierem nie wyrządzi mu wielkiej krzywdy, to już kwestia lakierów hybrydowych to inny temat. W związku z tym, że nie ma sztywnych reguł określających wiek osoby poddającej się zabiegowi manicure czy pedicure oraz wszystkim innym zabiegom pielęgnacyjnym dłoni i stóp – dlatego nie da się jednoznacznie udzielić na to pytanie odpowiedzi. Jest to bardziej kwestia naszego zdrowego rozsądku i indywidualnego zapatrywania się na tę sprawę. Jeżeli jednak zdecydujemy się wykonać manicure naszym pociechom, to polecamy kolor jasny, podkreślający tylko płytkę paznokcie oraz lakier klasyczny niehybrydowy.

Co to jest pedicure?

W Szczecinie jest wiele ofert wykonania pedicure – przy wybieraniu miejsca należy pamiętać ze pedicure nie sprowadza się tylko do pielęgnacji paznokci. To jest sposób na zadbaną skórę stóp. Profesjonalnie wykonany pedicure zaczynamy się od złuszczenia skóry i nawilżenia jej tak, by była gładka w dotyku. Szczególnie latem, powinnyśmy dbać o ich wygląd z powodu odkrytego obuwia. Wykonujemy te zabiegi za pomocą odpowiednich narzędzi i kosmetyków. Najczęściej stosowane są dwa rodzaje pedicure: klasyczny oraz hybrydowy

Wskazania do wykonania pedicure kosmetycznego

 • nieestetyczny kolor oraz wygląd stopy i paznokci
 • nierówne płytki paznokciowe
 • przesuszona, szorstka skóra
 • zgrubienia i zrogowacenia na podeszwie stóp
 • chęć zrelaksowania się i odświeżenia efektów pielęgnacyjnych
 • modzele

Czas trwania pedicure to około 120 min. Efekt utrzymuje się około 4 tygodni, cena to około 100-120 zł.

Zachęcamy do skorzystania z naszej usługi manicure oraz pedicure, jak również przedłużania rzęs. Usługi te wykonują przeszkoleni kosmetolodzy na znanych i profesjonalnych markach.

Przeciwwskazania do manicure oraz pedicure

 • Grzybice i drożdżyce skóry i paznokci, niewiadomego pochodzenia ciemny kolor paznokcia
 • Stany ropne i infekcyjne
 • Stany alergiczne i alergie na którykolwiek z używanych podczas zabiegu preparatów
 • Choroby wirusowe (HIV, WZWB, WZWC itd.)
 • Słaba krzepliwość krwi oraz długo gojące się rany
 • Choroby zakaźne
 • Skaleczenia, zadrapania, przerwanie ciągłości skóry, zanik płytki paznokcia
 • Świeże blizny
 • Nietypowość płytki paznokciowej
 • Pęknięcia skóry między palcami
 • Brodawki, kurzajki
 • Pałeczka ropy błękitnej( niebieski kolor)
 • Higiena odstępująca od przyjętych norm czystości (pedicure)

Przedłużanie rzęs

Przedłużanie rzęs ma nam ułatwiać życie i podkreślać głębię oczu. Stylistka może przedłużyć i wystylizować rzęsy tak, by powiększyć oko, wydłużyć jego kąciki. Przedłużanie rzęs metodą 1:1, 2:1 czy 3:1 jest bezpieczne i łatwo dostępne w Szczecinie. Dopasujemy odpowiednią długość, grubość, skręt czy kolor rzęs dobrany indywidualnie do naszej urody. Dzięki takiemu zabiegowi możemy zaoszczędzić czas na makijaż i codzienną pielęgnację rzęs. Ważnym atutem przedłużania rzęs jest stosunkowo niska cena, a także czas utrzymywania się efektu około 3-5 tygodni w zależności od metody pielęgnacji domowej, jak również innych czynników o których więcej może opowiedzieć stylistka przed wykonaniem usługi. Czas trwania waha się od 60 do 120 min w zależności od wybranej metody oraz ilości rzęs którą mamy. Cena waha się pomiędzy 100 a 160 zł w zależności od wybranej metody.

Przeciwwskazania do przedłużania rzęs

 • Choroby alergiczne oczu oraz alergie na składniki produktów
 • Stany zapalne oczu i skóry wokół oczu
 • Rany w okolicy powiek, operacja powiek do 3 miesiecy po zabiegu
 • Zespół suchego oka
 • Brak naturalnych rzęs
 • Tichotillomania (natrętne wyrywanie rzęs)
 • Nadmiernie łysienie
 • Chemioterapia