Jak to działa?

Kawa naturalnie jest bogata w wiele minerałów. Zawiera wapń, a także potas. Jest oczywiście bogata w kofeinę. Pobudza ona pracę serca, zwiększa krążenie. Wobec tego peeling kawowy jest idealnym rozwiązaniem dla cery starzejącej się oraz dla kobiet, które walczą z cellulitem.Dzięki pobudzaniu krążenia, kawa ma na skórę działanie ujędrniające oraz pobudzające regenerację. Kawa ma również właściwości zmniejszające poziom tkanki tłuszczowej.Efektem jest zatem ujędrnienie, a także zmniejszenie obwodu bioder i pośladków. Ważne w kawie jest to, że bardzo dobrze złuszcza i oczyszcza skórę, pomaga pozbyć się niedoskonałości.

Peeling kawowy na redukcję rozstępów i przebarwień

Po użyciu peelingu z kawy skóra będzie odświeżona oraz lekko zaróżowiona. Długotrwałe stosowanie pozwali pozbyć się przebarwień, zredukować rozstępy i przebarwienia.

Stosując peeling kawowy oraz wykonując regularne ćwiczenia i masaż, jesteśmy w stanie znacząco poprawić stan skóry.

Istnieja jednak przeciwwskazania do zastosowania peelingu kawowego. Nie zaleca się go osobom posiadającym słabe naczynka krwionośne, które łatwo pękają. Ostrożne powinny również być osoby, które mają cerę wrażliwą. Dochodzi do jej podrażnienia, zaczerwienienia, może pojawić się nawet świąd. Jeśli jesteś w ciąży, nie daj namówić się na peeling z kawy, działanie kofeiny wcieranej w skórę może zaburzyć rozwój płodu.

Nadwrażliwość na kofeinę

Ze względu na specyfikę kawy, zawartość kofeiny, pobudzające działanie i zapach, peeling z kawy nie rekomendujemy do wykonywania wieczorem, niedługo przed snem.

Kofeina przenika przez skórę do organizmu i powoduje nadmierne pobudzenie, zatem zaśnięcie często okazuje się niemożliwe. Znacznie lepiej jest wykonać go rano, jako sposób na pobudzenie, zamiast wypicia porannej filiżanki.

Przynosi to więcej korzyści i jest zdrowsze niż codzienne spożywanie kawy, ponieważ nie podrażnia żołądka.

Aby peeling kawowy przynosił wymierne efekty, warto wykonywać go na przykład dwa razy w tygodniu. Już po miesiącu stosowania skóra jest trwale wyraźnie bardziej napięta, elastyczna, a cellulit i rozstępy są mniej widoczne.

Zobacz także: Zabieg mieszankami solno-olejowymi z lawendą lub różą