Peeling kawitacyjny – czym jest i jakie daje efekty?

Jeżeli marzysz o głęboko oczyszczonej, odpowiednio dotlenionej i świetlistej skórze twarzy, to z pewnością powinnaś skorzystać z tzw. kawitacji, czyli peelingu kawitacyjnego. Jego działanie jest bardzo dogłębne oraz niezwykle delikatne. Jego ogromną zaletą jest to, że nie powoduje żadnych podrażnień. Z tego powodu jest to zabieg przeznaczony dla każdego typu cery, nawet tej najbardziej wrażliwej, czyli cery naczynkowej.

Stosowanie peelingu kawitacyjnego zgodnie z zaleceniami Pani kosmetolog daje Ci szansę na to, żeby Twoja skóra twarzy, szyi i dekoltu była w naprawdę dobrej kondycji przez długi czas! Twoje koleżanki będą Ci zazdrościć! Oczywiście możesz zdradzić im sekret swojego pięknego wyglądu i zabrać je ze sobą na zabieg do salonu kosmetycznego.

Peeling kawitacyjny co to takiego i jaka jest jego skuteczność ?

Peeling kawitacyjny posiada znaczną przewagę nad tradycyjnymi peelingami stosowanymi na skórę. Zapewnia nie tylko jej odpowiednie wygładzenie, ale przede wszystkim działa na poprawę mikrokrążenia skóry oraz w odpowiedni sposób ją dezynfekuje.

Skutkiem działania peelingu kawitacyjnego jest złuszczenie martwych komórek naskórka, usunięcie ze skóry nadmiaru sebum oraz innych zanieczyszczeń. Tak przygotowana zregenerowana skóra jest gotowa na lepsze wchłanianie preparatów kosmetycznych i substancji nawilżających.

Już po pierwszej wizycie w salonie kosmetycznym zauważysz, że Twoja skóra jest widocznie odświeżona i pełna blasku. Tego typu zabiegi są naprawdę bardzo potrzebne do tego, żeby na dłużej zachować promienny, młody wygląd. Przecież zależy Ci na tym, żeby wyglądać jak najlepiej w każdym wieku prawda?

Jak wygląda zabieg peelingu kawitacyjnego?

Podczas zabiegu wykorzystuje się zjawisko kawitacji, która polega na błyskawicznej przemianie fazy ciekłej w gazową. Dzieje się to pod wpływem obniżenia ciśnienia.

Peeling kawitacyjny wykonuje się przy użyciu specjalnego sprzętu, który wytwarza dźwięki o niskiej częstotliwości. Zadaniem kosmetologa, który przeprowadza zabieg, jest nawilżenie głowicy tonikiem bezalkoholowym lub solą fizjologiczną. W drugiej kolejności przesuwa ją po całej powierzchni skóry szybkimi, okrągłymi ruchami. Skóra bezpośrednio po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona, ale jest to bardzo normalny objaw, który szybko ustępuje. Jeżeli zdarzy się, że Twoja skóra zareaguje właśnie w taki sposób, to zupełnie nie masz się czym martwić.

Musisz wiedzieć, że jeżeli chcesz utrzymać skórę w dobrej kondycji przez dłuższy okres czasu, to peeling kawitacyjny powinnaś wykonywać raz na kilka tygodni. Najlepiej częstotliwość tego zabiegu ustalić z doświadczonym kosmetologiem, który dokładnie określi potrzeby Twojej skóry i dobierze taki program terapii, który pozwoli Ci uzyskać najlepsze efekty w stosunkowo krótkim czasie. Może nawet zaproponuje połączenie naprzemiennie dwóch zabiegów.

Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania do zabiegu

Każdy zabieg kosmetyczny niesie za sobą pewną listę przeciwwskazań, którą musisz poznać zanim zdecydujesz się na zabieg. Do najczęstszych przeciwwskazań w przypadku peelingu kawitacyjnego należą:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • metalowe implanty w ciele
  • padaczka
  • zakrzepowe zapalenie żył
  • nowotwór
  • bakteryjne zakażenia skóry
  • wszelkie choroby tarczycy
  • grzybica skóry twarzy, szyi i dekoltu

Zawsze jednak zabiegi kosmetyczne poprzedzone są konsultacją z kosmetologiem, który dokładnie ogląda Twoją skórę twarzy i dekoltu, omawia cały zabieg i ustala ewentualne przeciwwskazania. Na tym etapie może wstępnie powiedzieć Ci ile zabiegów potrzebujesz, żeby uzyskać świetne efekty.

Dla kogo przeznaczony jest peeling kawitacyjny?

Kawitacja jest na tyle delikatnym, a jednocześnie skutecznym zabiegiem usuwającym martwy naskórek, że może stosować go osoba w każdym wieku. W naszym salonie SPA w Szczecinie najczęściej polecamy go klientkom, które borykają się z takimi problemami skóry jak: trądzik różowaty, trądzik pospolity, nadmiar zaskórników czy rozszerzone pory. Peeling kawitacyjny świetnie wspomaga leczenie tego typu zmian i bardzo szybko przynosi zauważalne efekty.

Dodatkowo peeling kawitacyjny znacznie zmniejsza nadmierne świecenie się skóry, czyli oczyszcza ją z dużej ilości sebum, które najczęściej posiadają osoby mające skórę mieszaną i tłustą.

Ile musisz zapłacić za wykonanie peelingu kawitacyjnego?

Często decydując się na wykonanie konkretnego zabiegu kosmetycznego, kierujemy się jego skutecznością oraz ceną. W przypadku peelingu kawitacyjnego wykonywanego w Saray Day & Beauty, za pojedynczy zabieg peelingu kawitacyjnego na skórę twarzy musisz zapłacić 120 zł. W przypadku zabiegu łączonego na twarz i dekolt cena wynosi 130 zł, a w przypadku kompleksowego zabiegu na twarzy, szyję i dekolt cena wynosi 140 zł. Na wykonanie peelingu kawitacyjnego potrzebujesz przeznaczyć ok. godziny. Jeżeli z góry zapłacisz za kilka zabiegów peelingu kawitacyjnego w naszym salonie, to z pewnością zaproponujemy Ci jakiś atrakcyjny rabat.