Jak często można stosować mezoterapię igłową?

Większość kobiet, ale też coraz częściej mężczyzn, marzy o tym, aby poznać sekret młodej, rozświetlonej, jędrnej skóry bez widocznych niedoskonałości. Czy jesteś w stanie uwierzyć, że możesz to uzyskać bez wypełniaczy, stosowania skalpela czy nawet botoksu? Medycyna estetyczna oferuje Ci obecnie coś znacznie lepszego, skuteczniejszego i przede wszystkim nieinwazyjnego!

Jeżeli zatem zależy Tobie na tym, żeby w krótkim czasie odmienić swoją skórę, odpowiednio ją odżywić i sprawić, że Twoja twarz szyja i dekolt będzie wyglądała młodziej – koniecznie musisz poznać zabiegi mezoterapii igłowej i mikroigłowej. To zdecydowanie jedne z najczęściej wybieranych terapii dla skóry!

Czym jest zabieg mezoterapii igłowej?

Zabiegi mezoterapii igłowej wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej i salonach kosmetycznych polegają na podskórnym podawaniu koktajli odżywczych zawierających kwas hialuronowy oraz witaminy przy pomocy igły. Podanie preparatu jest równomierne i w odpowiednich odstępach na całym obszarze, który ma zostać poddany terapii. Wprowadzenie substancji do tkanek powoduje depozyt, a substancje aktywne stopniowo uwalniają się w głąb skóry.

Po zabiegu przez kilka minut, a nawet godzin skóra może być obrzęknięta i  zaczerwieniona. To normalne objawy występujące bezpośrednio po nakłuwaniu, które szybko ustępują i nie powinny wzbudzać żadnego niepokoju.

Ilość substancji aktywnych stosowanych w koktajlach do mezoterapii igłowej jest bardzo duża, dlatego pozwalają one poradzić sobie z wieloma problemami skórnymi. Przede wszystkim:

 • usunąć zmarszczki na twarzy
 • zmniejszyć rozstępy
 • zapobiec wypadaniu włosów
 • zredukować zmiany trądzikowe
 • doprowadzić do zagęszczenia i ujędrnienia skóry
 • leczyć skórę głowy
 • poprawić mikrokrążenie w skórze
 • zmniejszyć cellulit
 • powstrzymać nadmierny łojotok skóry

Kobiety chcące zdecydować się na zabieg mezoterapii igłowej nie mogą przynajmniej miesiąc przed zabiegiem przyjmować niektórych leków, nie mogą być w ciąży ani w okresie karmienia piersią, nie mogą być uczulone na substancje występujące w koktajlach stosowanych do zabiegu a także nie mogą mieć czynnego zakażenia bakteryjnego lub wirusowego skóry.

Jak często i ile zabiegów mezoterapii igłowej jest potrzebne?

Rezultaty zabiegów mezoterapii igłowej są zależne od stanu wyjściowego skóry. Możesz mieć jednak pewność, że już po Twojej pierwszej wizycie w gabinecie będziesz w stanie zauważyć napięcie skóry, odżywienie oraz rozświetlenie. Lekarz medycyny estetycznej, czy kosmetolog zwykle zalecają wykonywać mezoterapię igłową w serii od 4 do 6 zabiegów co 2-3 tygodnie.  Po zakończonej serii dobrze jest powtarzać zabieg raz na pół roku. Dzięki temu efekty kuracji będą znacznie dłużej widoczny na Twojej skórze.

Kiedy można spodziewać się efektów mezoterapii igłowej?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, dla uzyskania w pełni satysfakcjonujących efektów zabiegu mezoterapii igłowej konieczne jest wykonanie jej w serii. Jeżeli pacjentka zgłasza się do gabinetu z niewielkimi problemami skóry,  już po pierwszym zabiegu zobaczy znaczą różnicę w swoim wyglądzie.

Kiedy mamy jednak do czynienia z zaawansowanym starzeniem skóry i głębokimi zmarszczkami na pełen rezultat trzeba chwilę poczekać przynajmniej do 3 wizyt. Większą dozą cierpliwości trzeba się także wykazać w przypadku zabiegów mezoterapii igłowej skóry głowy. Jeżeli chodzi o delikatną skórę wokół oczu to już trakcie pierwszego zabiegu można zauważyć, że jest ona widocznie odżywiona i bardziej napięta.

Porównanie mezoterapii igłowej, mikroigłowej i bezigłowej

Mezoterapia igłowa przeprowadzana jest przy pomocy niewielkich igieł. Lekarz bądź kosmetolog sam decyduje o głębokości nakłuć w zależności od tego, z jakimi problemami przychodzi klient. Sposób podawania substancji odżywczych wgłąb skóry różni się od siebie w zależności od metody. Możemy wyróżnić:

 • Mezoterapię igłową, do której zostaje użyta tradycyjna, pojedyncza igła. Zwykle tradycyjną mezoterapię stosuje się w przypadku głębszych ubytków w skórze – rozstępów, bruzd nosowo-wargowych lub zmarszczek na czole. Koktajle muszą zawierać większą ilość kwasu hialuronowego.
 • Mezoterapię mikroigłową, którą wykonuje się przy pomocy urządzenia – Dermapen. Jest ono wyposażone w kilkanaście drobnych, pulsujących igiełek, które równomiernie nakłuwają obszar skóry poddawany zabiegowi. Dzieje się to w trybie automatycznym. Bardzo często taki sposób nakłuwania skóry stosowany jest przy zmianach trądzikowych, w celu usunięcia blizn i przebarwień a także dla właściwego odżywienia i rozświetlenia skóry.

Istnieje także trzeci rodzaj mezoterapii, który znacznie różni się od dwóch pozostałych. Mowa o mezoterapii bezigłowej.

 • Mezoterapia bezigłowa jest przeprowadzona przy użyciu wysokonapięciowego, jednokierunkowego prądu impulsywnego, który posiada częstotliwość radiową – metoda wykorzystuje zjawisko elektroporacji. Mezoterapia bezigłowa jest bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnej mezoterapii i sprawdza się u tych osób, które boją się zabiegów igłowych, a chciałyby zadbać o swoją skórę.

W Saray Beauty & Spa jesteśmy w stanie zaproponować Ci pomoc w zwalczaniu defektów skórnych przy zastosowaniu mezoterapii. Jak widzisz zabieg pozwala usunąć zmiany, które bardzo często są powodem kompleksów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Wystarczy, że umówisz się na bezpłatną konsultację do naszego salonu, a my dokładnie opowiemy Ci o stosowanych przez nas koktajlach na bazie kwasu hialuronowego, przedstawimy wszystkie zalecenia do przeprowadzenia terapii i omówimy z Tobą ewentualne przeciwwskazania. Zapraszamy do kontaktu.